Montované sendvičové dřevostavby

Konstrukční řešení

Konstrukční základ montované dřevostavby tvoří většinou dřevěný rošt vyplněný izolací, nejčastěji minerální vatou, finální „záklopovou“ vrstvou bývá dřevotřísková nebo sádrovláknitá deska. 

Předpřipravené panely z masivního dřeva jsou vyrobeny v přesných formátech pro stěny, stropy i střechy, díky čemuž se dřevostavba na místě jen jednoduše jeřábem poskládá. Masivní panely tvoří nosné konstrukce stěn a stropů.

Kvalitní tepelně izolační vlastnosti přináší nemalé úspory v nákladech na vytápění. Dřevěná konstrukce a další použité materiály neakumulují teplo a dřevostavbu lze oproti zděnému rodinnému domu velmi rychle vytopit a udržovat v ní optimální teplotu s mnohem nižší energetickou spotřebou.

Jako obklad celého domu realizujeme nejrůžnější typy omítek, fasád či dřevěných obkladů. V současné době jsou velice žádané obklady domů tzv. falešným roubením (imitace klasického roubení), které lze aplikovat v interiéru i v exteriéru. Falešná roubenka tak může vypadat stylově a zároveň využívat nejmodernější stavební technologie.